Haber & Duyuru

Cumhurbaşkanlığı 1. ve 2.’nci 100 Günlük Eylem Planları kapsamında Etlik Zübeyde Hanım Kadın Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi "Obezite Merkezi" açılışı 22 Mayıs 2019 saat 14:00’de gerçekleştirildi.
Açılışımıza katılımları ve aktardıkları değerli bilgilerle bizleri onurlandıran ve desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen başta Ankara Vali Yardımcısı Sayın İsmail Küreci'ye, Ankara Valimiz Sayın Vasip Şahin'in eşi Saygıdeğer Şeyma Şahin Hanımefendi'ye, Ankara İl Sağlık Müdürümüz Sayın Prof. Dr. Mehmet Gülüm'e , Etlik Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Sayın Dr. Mustafa Erkan Çiçek'e , T.C. Sağlık Bakanlığı Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü Ayaktan Sağlık Hizmetleri Dairesi Başkanı Sayın Dt. Hatice Kınık'a ve emeği geçen tüm personelimize sonsuz teşekkürlerimizi sunarız…

Obezite Kadın Sağlığı ve Sağlıklı bir gebelik ve doğumu olumsuz etkileyecek riskleri nedeniyle bizim gibi öncelikle kadına hizmet veren kadın hastalıkları ve doğum hastaneleri için ayrı bir önem arz etmektedir. Bu amaçla T.C. Sağlık Bakanlığımızın Ayaktan Sağlık Hizmetleri Dairesi Başkanlığı tarafından hazırlanan yönetmeliğe uygun olarak inşaa ettiğimiz ve açılışını yaptığımız obezite merkezimiz bakanlık onayını almış bulunmaktadır. Bu merkezimizde amacımız Doğum Öncesi (prenatal) dönemde anne adaylarını ideal kilolarına getirerek, olası gebelik risklerinin önlemini almak ve yine 40-50 yaş grubunda menopoz öncesi Vücut kitle indeksi 30 ve üzerinde olan veya istekli olan, üreme çağı ve sonrasındaki kadınlarımız hizmet vermek ve risklerini azaltmaktır. Merkezimizde bakanlığımızın oluşturduğu modüller eşliğinde içerisinde diyetisyen, psikolog, fizyoterapist ve dahiliye uzmanı gibi tüm branşların bulunduğu multidisipliner profesyonel bir ekip hizmet verecek olup, en önemli amacımız yaşam tarzı ve davranış değişikliğini sağlamak, bunun içinde bir nevi yaşam koçluğu yapmaktır. Ayrıca bu modüller esnasında ideal kiloya ulaşmakta zorluk çeken hastalarımıza yine hastanemiz bünyesinde kurmuş olduğumuz Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Merkezimizde Akupunktur ile alternatif tedavileri yapılacaktır. Hizmet almak isteyen tüm vatandaşlarımızı merkezimize bekliyoruz.